“Cloud” nasıl takla atar: AWS Meetup Istanbul’a bekliyoruz

2006 yılında Amazon bünyesinde kurulan AWS, dünyanın en büyük bulut bilişim şirketi haline gelmiş durumda. Bu “cloud” neden bu kadar tercih ediliyor, hayatlarımızı nasıl kolaylaştırıyor ve işlerimize ne gibi bir katkı sağlıyor öğrenmek, bulut bilişimi daha yakından tanımak için ikinci AWS Meetup Istanbul etkinliğinde buluşuyoruz.

VNGRS olarak, tüm müşterilerimiz ve kendi ürünlerimiz için bulut bilişim platformlarını aktif olarak kullanıyoruz. Tüm imkanlarından sonuna dek yararlanıyoruz ve keyif alıyoruz. Eski dünyada geliştirilmesi mümkün olmayan uygulamaları, bulut-bilişimin esneklik ve ölçeklenebilir altyapısıyla hayata geçiriyoruz.

Bu buluşmada, sizin tecrübelerinizi dinlemek ve şimdiye dek yaşadıklarımızdan bahsetmek istiyoruz.

Amazon Web Services (AWS) Eğitim Partneri BAU I Wissen Akademie sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte VNGRS olarak uzun dönem AWS iş ortaklığı tecrübelerimizi ve ipuçlarını paylaşıp, fikir alışverişinde bulunacağız.

Ekibimizden Fırat, karmaşık sunucu altyapılarının CloudFormation ve Troposphere ile tek tuşla otomatik olarak nasıl kurulduğunu uygulamalı olarak anlatacak. 100’lerce sunucuya yalnızca birkaç dakikada ayağa kaldırmak veya tüm altyapıyı test ya da başka amaçlarla yeniden oluşturmak ve gerekmediğinde kapatıvermek nasıl oluyor öğreneceğiz.

Ubit’ten Salih Emre, bir on-demand video eğitim portali olan Vidoku’unun AWS çözümleriyle uçtan uca, ölçülebilir ve ölçeklenebilir olarak, tekerleği yeniden keşfetmeden AWS’nin sunduğu servislerle nasıl geliştirildiğini ve bu geliştirme sırasındaki tecrübelerini aktaracak.

Bulut-bilişim—”cloud”, ölçeklenebilir sistemler, modern yazılım mimarileri gibi alanlarla ilgi duyuyorsanız ya da mevcut altyapınızı buluta taşımak için nerden başlayacağınızı merak ediyorsanız

13 Ağustos Perşembe günü iş çıkışında aramıza bekliyoruz!

Kayıt için tıklayınız.

Program:

18:30-18:40 Açılış konuşması

18:40-19:25 İnsanlar için Cloudformation: Troposphere, Fırat Arığ, DevOps Technical Lead, VNGRS

19:25-20:05 Vidoku AWS Use Case, Salih Emre Sert, Cloud Solutions Architect,Ubit

20:05-20:15 Kahve molası

20:15-21:00 (Netleştiğinde bilgi vereceğiz)

21:00-22:00 Snacks & Networking

Mekan: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazıl Say Salonu